انرژی درمانی چیست؟

انرژی درمانی که در زبان لاتین با عبارت‌های Energy medicine و Energy Healing شناخته می‌شود، در گذشته اسامی متفاوت و غیر خوشایندی داشت.در واقع  در سال‌های نه چندان دور به نام‌هایی از قبیل طب نامرسوم و طب حاشیه معروف بود. اما امروزه نام‌های جدیدی از قبیل طب جایگزین را روی آن گذاشته‌اند.

انرژی درمانی به نوعی یک روش درمانی جدید و نوین محسوب می‌شود که از دید عده‌ای به شدت تاثیرگذار است و از نگاه سایرین هیچ تاثیری بر بهبود بیماری‌های روحی و جسمی ندارد.اگر بخواهیم صادقانه بیان کنیم، باید بگوییم که انرژی درمانی تاثیر غیرقابل انکاری بر روح و روان انسان می‌گذارد اما هیچ تاثیری در روند بهبود بیماری‌های جسمی از قبیل سرطان نخواهد داشت.

بنابراین پزشکان توصیه می‌کنند در هنگام بروز بیماری‌های جسمی، انرژی درمانی باید در کنار درمان‌های پزشکی انجام شود تا روح و روان فرد را آرام سازد و با کاهش اضطراب و استرس فرد، روند درمان جسمی را بهبود ببخشد..موفقیت در زندگی وابسته به داشتن اطلاعات ارزشمند از علم روز است. پزشکی در زندگی همه افراد نقش مهمی دارد و داشتن اطلاعات پزشکی روزمره در خصوص این مسئله میتواند به بهبود سلامتی و بهداشت افراد کمک کند.

انرژی درمانی

در چه مواردی از انرژی درمانی استفاده می‌شود؟

در طی سال‌هایی که انرژی درمانی توسط افراد معتقد به این روش انجام می‌شود، سوابق بهبودی زیادی به چشم می‌خورد. معتقدان این روش درمان بر این باور هستند که این روش در موارد زیر به شدت کارساز خواهد بود:

البته همان‌طور که اشاره کردیم، نمی‌توان این روش درمانی را برای بهبود تمام بیماری‌ها موثر بدانیم. در واقع این روش ذهن را آماده می‌کند و از این طریق، روند بهبود را سرعت می‌بخشد.

امروزه انرژی درمانی برای کمک به بارداری، درمان چاقی، لاغری و اهداف دیگر نیز بر سر زبان‌ها افتاده که البته هنوز صحت آن‌ها تایید نشده است.

 برای چه کسانی مناسب است؟

انرژی درمانی موافقان و مخالفان زیادی دارد و لزوما برای بهبود هر بیماری توصیه نمی‌شود. طرفداران و موافقانش معتقدند که این درمان برای افراد زیر مناسب است:

 برای چه کسانی مناسب نیست؟

درست است که این درمان اثرات خوبی در بهبود وضعیت روحی و روانی افراد دچار افسردگی و بیماری استرس و اضطراب دارد. اما دقیقا مثل دوز مشخص هر دارویی، زیاده‌روی در آن می‌تواند خطرناک باشد. برای مثال، این درمان برای زنان باردار چندان مناسب نیست، وارد کردن برخی نیروها به ناحیه ناف یا واژن خانم‌های باردار ممکن است برای جنین در شکم مادر دردسرساز شود. به‌علاوه اینکه، انرژی درمانی برای افرادی که ضمیر ناخودآگاه دستوری دارند هم مناسب نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *